| DigitalRammstein a întrebat:

sa va spun mai bine despre simturile mele ca poate nu v-am explicat mai bine si nici eu nu am stiu prea bine ce simt deci asa eu daca merg pe o carare cu multa lume simt eu ca vad accea lume sau simt eu ca merg pe picioarele mele nu cum simte lumea cu cele cinci simturi fizice pe care le-are lumea
asa eu simt si mirosu la orice mancare sau orice miros
nu cum il simtitii voi cu cele cinci simturi fizice asa sau
daca ma aflu la un concert cu multa lume si eu stau de exemplu pe prima tribuna sau Vip simt eu ca ma uit la artist si simt picioarele mele si simturile mele sau daca e multe lume la un concert eu ma simt in corpu meu ca stau la concert nu cum simte lumea cu cele cinci simturi ce sunt simturile astea va rog nu ma faceti schizofrenic sau de exemplu daca ma uit la un zeu tot eu simt ca ma uit la el si il vad pe zeu acela
ca voi cand va uitati la un Artefact ceva voi nu simtiti cum simt eu ca ma uit ca voi aveti doar cincii simturi alea fizice eu cred ca ADN-ul meu genetic are ceva va rog frumos nu ma faceti nebun de legat happy Va rog frumos va dau si funda daca imi explicati

Răspuns Câştigător
| Alikke a răspuns:

Este in regula.
Sunt multi care simt aceste lucruri.
In general cei mai sensibili.
Si eu simt la fel.
Cand ma uit in jurul meu ma intreb "De ce sunt eu? Si de ce ma simt mai bine decat ei?".
Este vorba de spirit.
De energie.
Te simti unic, pentru ca esti unic.
Esti diferit de toti si putini simt asta.
Multi doar gandesc asta.
Dar tu o simti cu tot corpul, cu toata mintea si cu tot sufletul. Nu doar o gandesti.
Este ceva normal, pentru o persoana mai sensibila.
Nu esti Schizofrenic. Esti doar mai sensibil si simti ca esti unic de toti cu toate simturile trupesti si sufletesti.
Nu stiu cum sa explic mai bine... si eu simt la fel.
Este acel moment cand te intrebi:
De ce sunt unic?
De ce ei nu simt ce simt eu?
De ce nu pot simtii ce simt ei?
Pentru ce exist?
De ce imi simt toate simturile atat de bine?
Ceva in genul.

| DigitalRammstein explică (pentru Alikke):

Salut poti sa imi dai si mie ADD pe Id-ul asta te rog frumos happy ca am putini in lista si sa imi spui despre simturile acelea Digital_Rammstein@yahoo.com

| DigitalRammstein explică (pentru Alikke):

Ti-am dat Funda daca ai mai multe pe profil si nu iti dai seama poti sa imi dai si mie Add te rog frumos happy

| Alikke a răspuns (pentru DigitalRammstein):

Sigur. ^ _ ^
Si, multumesc pentru funda.

5 răspunsuri:
| Pufuletica98 a răspuns:

Pai eu cred ca esti psi.Ai simturi mai dezvoltate.Eu nu te cred nebun pentru ca si eu sunt ceva de genu.De exemplu eu sunt empatica adica simt cea ce simte si altul sau am simturi mai ciudate de exemplu eu miros raul.Stiu cand cineva este manios sau speriat.Sau de multe ori mi s-a intamplat sa am amintiri foarte clare si amanuntite de cand eram mica si cand intreb pe cineva daca s-a intamplat imi zice ca aberez.