| tupeistualex a întrebat:

Sinccer chiar ati accepta cipul.(cel al fiarei).voi nu ati citit biblia si spune clar cine il accepta va merge in iad direct ...si apropo chiar daca multi nu credeti raiul si iadul chiar exista
apropo voi v-ati gandit vreodata la iad? cum e acolo? chiar e vesnic? oare chiar e adevarat?
Eu Da si chiar exista acolo vei suferii vesnic... va fi foarte dureros cand iti vei vedea o parte din familie mantuiti si tu vei merge in iad!
cred ca nimeni nu ar vrea asta...
Multi nu iau in seama ce inseamna iadul si daca cred ca exista cred ca se va termina intr-un final insa nu e asa el fa dura vesnic nu 10, 100. 100000000000000000 aniii! VESNIC INCONTINU chin si tot raul care este posibil

sper ca ti-am schimbat opinia despre cip si iad

Răspuns Câştigător
| BlitzkriegJack a răspuns:

...si totusi, dumnezeu ne iubeste. Eeyup. Adevarata iubire.

22 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Stao putin, statul investeste enorm pentru ca tu cetateanule sa fii in siguranta, iar tu nerecunoscatorule, il critici, invocand niste considerente religioase? OMG!
How dare you?

| AliGab a răspuns (pentru Inferno):

In siguranta? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GJbtMclbatU
Cam asta se va intampla si cu identitatea ta fii fara grija + nu vei mai avea intimitate prorpie. Nu este vorba de motive religioase sau nu dar pur si simplu nu am incredere in tehnologie pentru ca oricand se va gasi cineva mai destept dar rau intentionat.

| trolololo a răspuns:

Eu vreau cipul ala. Acum.

| Andrei7520152 a răspuns:

Troll ratat...

| danay72 a răspuns:

Cuvantul cip nu apare in Biblie, iar 666 se refera la imperfectiune crasa numarul 6 fiind asociat in Biblie cu dusmanii lui Dumnezeu. Apoi iad inseamna distrugere eterna. Apocalipsa21:8,,moartea a doua.''

| Mădă0611 a răspuns:

=)) fara amenintarile cu iadul, oare cati crestini ar fi oameni? :-?

Daca nenea Ioan "apocalipsul" ar vedea cum au interpretat oamenii spusele lui, ar fi http://i.imgur.com/hupvOtQ.jpg si apoi ar face pişu pe el de la atata ras.

| mentholinks a răspuns:

Cica de ceea ce ti-e frica nu scapi. Daca mie nu mi-e frica de nimic inseamna ca am scapat de tot?

| Mădă0611 a răspuns (pentru mentholinks):

Mie mi-e frica de un milion de euro si o lume curata, si la propriu si la figurat :-s

| M25M a răspuns:

Nu Tupeistule, nu mi-ai schimbat nici o parere. Acel cip va fi mai mult ca sigur o alta modalitate de a fi monitorizati de catre cei de sus si atat.

| Exilee a răspuns:

Http://luminapentrucandeladinsuflet.wordpress.com/category/cip/
Intrebarea este: care va fi alegerea omului? Dumnezeu sau Satan? Dumnezeu sau CIP-ul? Dumnezeu sau lumea? Dumnezeu sau viata? C

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Draga Tupeistualex, tu nu poti schimba nimic. Fiecare are parerea sa proprie. Esti intr-o mare ratacire daca dumitale crezi ca poti schimba oamenii... singurul pe care il pot schimba cu adevarat esti tu. Asa ca, daca intr-adevar cauti calea cea adevarata, lasa preocuparile pentru cipul implantat (nici prin gand nu te sfatuiesc sa il accepti) si cauta la adevaratul sens al vietii: mantuirea sufletului. Spor in toate cele bune.

| HueyFreeman a răspuns:

Da, mi-ai schimbat opinia. Mi-ai dovedit CA CRestinii pot fi si mai conservatori si aburiti la cap cu pedeapsa eterna a unui zeu atotiubitor.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sunt deschis la tot ce este nou, chiar as vrea sa se aprobe, acest cip, sa va avd cum va rasuciti de panica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa fie quad core sau ceva cu memorie foarte mare, poate imi pun si ceva muzica pe el, pe langa date personale, coduri de bare...ce zici?
P.S- sper sa fie de la Intel, in alte branduri n-am incredere.

| BlitzkriegJack a răspuns (pentru anonim_4396):

AMD Master Race, daca nu ne baga un AMD Opteron prin capatana, ma fac hindus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu ai reusit sa-mi schimbi opinia. Inceteaza sa mai spui prostii, si calmeaza-te putin, o sa ramai fara oxigen.
In primul rand avem dreptul sa traim dupa propriile noastre tipare, in al doilea rand, de ce te intereseaza pe tine unde ajungem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alte amenințări cu iadul.
Că e sau nu e cipul "fiarei" eu tot nu aș accepta. Vreau să fiu liber, de ce să fiu urmărit? Nu vreau să fiu sclavul nimănui.
Mă ascund în pădure.

| Mikhtarian a răspuns:

Da,cei care vor accepta cipul,se vor duce langa Satan.
In primul rand,trogloditii de sus,dupa ce ca ne monitoreaza netul,casa, tot tot, mai vor si cip sa ne controleze, eu nu voi accepta, sa mor pentru credinta.

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu asa schimbi opinii. Si nu trebuie sa schimbi tu opinia nimanui. spune-ti parerea fara sa ameninti cu ce se intampla in Iad.

| FreakyForester a răspuns:

rolling on the floor))). Wtf.

Eşti amuzant, prietene.