| shhhs a întrebat:

Stiati ca exista animale nemuritoare pe pamant? Cum explica religia acest lucru?

63 răspunsuri:
| martzian a răspuns (pentru shhhs):

Eu stiu foarte bine ce am spus. Te invit sa te uiti tu. Ma asteptam sa nu ai nimic.

| relian a răspuns (pentru shhhs):

Pai trebuia sa o postezi la siinta si filozofie. Iara religia nu are ce itiraspunde atata imp cat nu exista un animal nemuritor. Iara eu nu sant credincios, dar asta nu inseamna ca trebuie sa accept tot ce se posteza pe aici.Da si miesitele al si o sa merg sa citesc ce este cu meduza ta si dupa mai vedem. Iara legatura cu intrebarea nu are, ins are legatura cu ADN-ul si asta tot tu ai adus in disctuti.Dar se pare ca ai sters unde ai amitit de ADN si de creier.Ok scuze atunci, desi eu am raspuns prima oara la intrebare ca nu exista. Apoi discutia s-a dus catre ADN, creier si restul.Da nu e greseala ca te referi la altceva dar nu este corect sa dai tu ce inteles vrei unui lucru.Mergem pe ce sa convenit sa ne putem intelege cu totii.Te rog ajuta-ma cu un raspuns la intrebarea cu magnetu daca stii si ai timp.Numai bine

| shhhs explică (pentru relian):

Nu sunt matematician...matematica nu prea are legatura cu biologia, oate cu chimia sau fizica(da stiu, chimia are o oarecare legatura cu biologia). Ti-am spus ca se poate demonstra si practic, nu doar teoretic. Exista prea multe meduze dinalea fiindca se inmultesc prea repede si nu mor niciodata(decat daca sunt ucise de catre pradatori). Ti-am spus ca te poti duce si cumpara sau lua o astfel de meduza sa vezi cum redevine pui.