| NyxMythology a întrebat:

Suntem creştini de 2000 de ani?
Da sau nu? big grin
Argumentaţi răspunsul.

Răspuns Câştigător
| hecamefrommetalland a răspuns:

Da,suntem creștini.Cu alte cuvinte suntem ignoranți,inculți,homofobi, nesuferiți, cicălitori, neinteresați de artă, slabi și ne închinăm unei bucăți amărâte de lemn numită cruce. Uneori mă întreb de ce l-au răstignit pe Iisus și nu l-au tras în țeapă...

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Suntem...?

| robby212 a răspuns:

Da! Suntem crestini de 2000 mii de ani.Suntem crestini de la Imparatul Hristos incoace! De la Apostoli, Maica Domnului! De la Inviere!
Chiar daca niste ignoranti fac misto spunand..."suntem?"...nimeni nu se mai gandeste la sutele de mii, milioanele de oameni care au murit pentru crestinism! Pentru adevarata religie.
Acum ca ne putem ruga in pace, fara sa vina cineva cu arma la cap la noi...acum nu ne mai intereseaza? De ce? Pentru ca exista atei! Sunt plini de ego, dar totusi tot crestinul e nesuferit, incult, cicalitor si altele.

| RAY a răspuns (pentru robby212):

Sutele de milioane incredibil pe bune inseamna ca crestini erau miliarde, da asa e nu va lasam sa va rugati 21 de mii de persoane sta pe capul a 22 de milioane de crestini se cloneaza cum? iisus spune sasi iubesti vrasmasul nu sal numesti egoist esti si tu crestin cu numele te dai mare crestin pe aici zi ca nu-i asa? incluti sunt multi crestini nu toti, nesimtiti da e plin netul de crestini care injura vb urat, sa fim seriosi daca sunteti sfinti de ce singuri spuneti ca in ziua de azi toata lumea e perversa ciudat

| NyxMythology explică (pentru robby212):

Mulţumesc. De un răspuns ca al tău aveam nevoie laughing.

| milan9 a răspuns (pentru robby212):

"Da! Suntem crestini de 2000 mii de ani.Suntem crestini de la Imparatul Hristos incoace! De la Apostoli, Maica Domnului! De la Inviere!
Chiar daca niste ignoranti fac misto spunand..."suntem?"...nimeni nu se mai gandeste la sutele de mii, milioanele de oameni care au murit pentru crestinism!"
Exact! Mulţi uită de milioanele de martiri care şi-au dat viaţa pentru că au susţinut Biserica lui Hristos...

| milan9 a răspuns (pentru robby212):

Dacă sunt creştini? Suntem, cel puţin cu numele... Pentru a fi însă şi "de facto" e nevoie să respectăm cu sfinţenie învăţăturile Bisericii lui Hristos.

| robby212 a răspuns (pentru RAY):

Cine a spus ca suntem sfinti? Din contra!
Te rog nu mai fa cacofonii.
Nu, nu stati.
Nu ma dau mare ca sunt crestin.
E adevarat, e plin internetul de ei.
"Somnul ratiunii naste monstrii". Tine minte asta.
Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, suntem.

| milan9 a răspuns:

Trebuie însă reţinut faptul că în general "creştinii" se reprezintă doar pe ei înşişi. Asta datorită LIBERTĂŢII lor de a respecta învăţăturile Bisericii, sau de a le călca în picioare (aşa cum vedem uneori).
În cazul nerespectării învăţăturilor, ei nu sunt relevanţi decât PENTRU EI ÎNŞIŞI, nu şi pentru Biserică!

DOAR DACĂ ei respectă întru totul învăţăturile sfinte ale Bisericii lui Hristos, atunci se poate spune că reprezintă cu cinste Biserica!

Cine confundă cele două lucruri ("Creştinii" şi Biserica), o face în mod abuziv şi josnic, doar pentru a-şi face prozelitism murdar.

| NyxMythology explică (pentru milan9):

Mersi de răspuns happy.

| sublime89 a răspuns:

La cine te referi cand zici "suntem"?

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu sunt Crestin de peste 2000 de ani. De tine nu stiu! Daca oi fi la prima generatie de incaltati, nu stii care sunt ramurile tale! Nu e de rusine oricum cati sunt multi ca tine!

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Voi nu erati nascuti in urma cu 2000 de ani. Ca sa primesti raspuns trebuie sa vezi ce inseamna a fi crestin. Spun multi ca sunt crestini azi, prin vorbe, dar a fi cresti inseamna a fi ceea ce scrie in Biblia in Evrei 11:1, 2. Inseamna a crede in adevaratul Dumnezeu, in fiul SAu Isus, si in Spiritul Sfant ca forta activa a lui Dumnezeu. Inseamna al pune pe Dumnezeu pe primul loc in viata si al lasa sa ne modeleze viata in toata aspectel vietii.Matei 6:33:Isaia 48:17-20.

| NyxMythology explică (pentru PorumbRodica1965):

Mulţumesc de răspuns happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti crestini de cand v-ati nascut. Cei care ati ramas crestini. E logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de putin timp in comparatie cu voi.

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer12345 a răspuns:

Esti crestin numai daca tu consideri ca esti, sau te poti considera crestin dar tu nu faci nimc ca sa demonstrezi ca esti un crestin, de exemplu nu faci fapte bune, etc, te condideri de geaba, in fine. :*

| NyxMythology explică (pentru Dreamer12345):

Mulţumesc de răspuns :*.