| hrisca a întrebat:

Tinand cont de faptul ca pe pamant exista peste 30 de milioane de specii de animale, si ca Noe ca sa le salveze pe arca construita de el, i-ar fi trebuit sa imbarcheze cate 50 de specii pe secunda, vi se mai pare plauzibila Legenda cu Arca lui Noe?

Cum credeti ca a imbarcat el cangurii din Australia sau varanii din Komodo ca acestia se gaseau la mii de km de locul in care traia el?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

A folosit avioane Airbus 380.

NOname
| NOname a răspuns:

- http://youtu.be/CccaGaKOlSI
- http://youtu.be/oxsBVEoB0q8 :))

| Dandanache a răspuns:

Episodul Noe si Potopul ca si eveniment real cade la prea multe intrebari ca sa mai merite discutat. Credinciosii fundamentalisti au inteles si inchid si ei ochii la intrebarile astea.

| ErrorFound a răspuns:

Este un raspuns simplu si foarte logic pentru toate astea:Magie. :))
http://www.youtube.com/watch?v=I225Vcs3X0g

| HueyFreeman a răspuns:

Bun, aninalele ca animalele, da cu plantele ce s-a intamplat? Ar fi trebuit sa moara aproape toate.

| Lizzu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Asta asa e ...la asta nu m-am gandit, dar poate dupa retragerea potopului, solul si-a revenit iar vegetatia a inceput sa dea din nou roade.
Zic...

| HueyFreeman a răspuns (pentru Lizzu):

Nu este vorba numai de cele terestre, ci si de cele adaptate la mediu acvatic sarat.

| BlackSulphur a răspuns:

Si nimeni nu stia ca Noe era de fapt Superman...

| piperski a răspuns:

Ce naiba, aici raspund numai ateii?
Pei indie sunt credinciosii?
Au fost prinsi cu chilotzii in vine?