| AvalohAlyn a întrebat:

Uitati ce am gasit:
https://editura-foryou.ro/......-iluminate
Ce parere aveti despre acest subiect?

5 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Demoni.

| Mircea08 a răspuns:

Nu cred in asa ceva, si chiar daca ar exista nu m-ar ajuta cu nimic daca as avea cunostinte in domeniu.
Ce inseamna "fiinte iluminate "? inseamna cumva fiinte care respecta intrutotul Evanghelia? daca da, atunci acele fiinte sunt crestini. Daca "iluminarea " vine de la stiinta atunci nimic nu este interesant. Stiinta a otravit pamantul apele si aerul, ce a mai ramas de facut?

| AdiTorrent7 a răspuns:

Cartea nu se refera la extraterestri in sens concret, ci la demoni...

| Mircea08 a răspuns (pentru AdiTorrent7):

Demonii sunt entitati importante in viata unora, si poate ca acestia merita sa le dea toata atentia cuvenita. Numai ca "lumina" vine de la "cunoastere", iar cunostintele acestor "iluminati" sunt exact inversul cunostintelor propovaduite de Iisus asa ca nu sunt necesare multe studii pentru a le patrunde misteriosul inteles. Daca Iisus spune sa nu minti "iluminatul" spune ca nu se poate trai fara minciuna, daca Iisus spune sa nu furi, "iluminatul" spune ca "cine-i harnic si cinstit, ori e prost, ori e tampit", si exemplele pot continua