| OOOLEOOO a întrebat:

Va plangeti in public ca sunteti luati la suturi in fund de catre atei.
Pe cand ne calcati in picioare considerandune drogati,satanisti,nebuni, ignoranti.

Avem si noi o credinta asemanatoare cu avoastra...lasatine sa traim.
Cat timp ne veti tine departe de societatea voastra?

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Noi vrem sa veniti sa luati parte cu noi, dar voi nu vreti!

| OOOLEOOO explică (pentru EmaS):

Nu voi da mana cu cei care au distrus lumea.

| EmaS a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Deci voi sunteti cei rai, nu doriti pacea.

| OOOLEOOO explică (pentru EmaS):

Pacea e principala tinta a unui Nyabinghi.

| Esperança a răspuns:

"Avem si noi o credinta asemanatoare cu avoastra" = ATÉU, -ÉE, atei, -ee, s. m. și f. Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități!

| Urzi23 a răspuns:

Ce ai ma eu zic sa te duci pe la psihologul scolii

| Raniia a răspuns:

Pana cand dezlegati lanturile rautatii.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Asta e o intrebare interesanta.dar, daca e sa fim corecti si ateii in unele intrebari/raspunsuri ii iau la „impins vagoane" pe crestini. Poate unii sunt trolli si pornesc o mini-cearta doar pentru distractie.
Ca sa iti raspund la intrebare: crestii vor tine ateii intotdeauna departe de societate, ateii vor fi intotdeauna marginalizati, si considerati „ciudati", „satanisti". Pentru ca nu va conformati regulilor, pentru ca GANDITI (altfel), pentru ca nu acceptati/ credeti ce zice biblia si biserica. Din pacate, trebuie sa traiti cu asta. Voi radeti de credinciosi ca nu isi folosesc creierul, ei sunt socati ca voi nu va temeti ca o sa „ardeti in focurile iadului".
Asta e parerea mea. Si vreau sa spun ca nu sunt atee dar nici credincioasa, nu am nimic cu ateii si nici cu credinciosii.
Dar mi se pare nedrept cand incep oamenii sa dea cu pietre unii in altii pentru ca nu gandesc la fel.

| 4b a răspuns:

Eu imi iubesc semeniiwinking

| Duucu a răspuns:

OOOLEOOO,imi poti spune cum este religia respectiva? In ce crede? Am auzit ca este o religie foarte corecta, si as vrea sa aud mai multe despre ea.

Răspuns utilizator avertizat
| OOOLEOOO explică (pentru Duucu):

Nu este o religie, ci o miscare spirituala.
Nu crede, ci cunoaste.
Suntem poporul lui Selassie, si accentuam drepturile noastre!

| OOOLEOOO explică (pentru U2lrish):

Ai o problema cu faptul ca dumnezeul tau ar putea fii negru?
"foarfecele, lama de ras și pieptănul sunt cele trei obiecte ale răului" Un bun ''Rasta'' stie ca nu e obligatoriu lasarea parului lung (Dreduri), Aspectul nostru nu tine decat despre intamplari din vechime care ne reprezinta pe noi (Citeste Kebra Nagast, si ca sa intelegi astfel de lucruri ar trebui sa te mai nasti odata).
Consumul de droguri? Eu nu cunosc Rasta care se drogeaza, eu cunosc Rasta care Fumeaza Ganja, Ganja fiind considerata Sacra inca din antichitate, si nu suntem singuri, Precum Hinduisti fumeaza Hasis si voi Evrei foloseati Canabis pe post de Tamaie.

Nu vorbi cea ce te invata internetul.

| epurel a răspuns:

Deci nu sunt singurul care crede în Odin? that's cul *aş vrea eu să cred în Odin*

| RAY a răspuns:

Nu avem credinta, ateismul e lipsa credintei in ceva

| NOname a răspuns (pentru RAY):

Raymusic, parcă ți-am mai explicat cum stă treaba cu credința.
http://www.tpu.ro/......-post-sau/

Ce e cu această afirmație?
"Nu avem credinta, ateismul e lipsa credintei in CEVA".
Nu-ți dai seama că este eronată?
Măcar vorbește doar în numele tău!

| Mădă0611 a răspuns:

Relax man, asta e cea mai funny categorie, nu merita sa te enervezi. laughing

| Narfundo a răspuns:

Invatatura Dumnezeiasca spune sa iubim pe apropiati dar sa ii iubim incezit pe dusmani, caci ei gresesc si se zbat sub umbra durerii lor in cautarea vindecarii.Se stie ca ei se leaga cu rautatea lor de cei drepti si cu lumina deasupra capului. Daca ai ceva din lumina Domnului nu iti bate joc caci usor prin ganduri nepotrivite poti distruge vieti si in special pe a ta.De ce nimeni nu mai este de acord cu ce zic eu aici?! De ce nu poti intoarce obrazu si a doua oara?!

| AlexeHellsing a răspuns:

Care credință?

| OOOLEOOO explică (pentru AlexeHellsing):

Adept al Rastafarienizmului.

| AlexeHellsing a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Uite, noi vrem să urcați cu noi,, scara rulantă,, spre Rai și să vă bucurați cu noi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Dar de ce nu vreti sa lasati omul sa aleaga? Daca nu e in gasca voastra, e clar ca a ales altceva, asta nu intelegeti voi, mai si agitati spirite pe aici. Pai e frumos? Ntz ntz.

| IMINENT a răspuns:

E grav ca pui la suflet ineptiile unora...

| gabri80el a răspuns:

Cine pe cine calca in picioare?
Noi nu va facem nimic ci doar marturisim dar voi ignorati tot ce vine de la Dumnezeu.
Satana cineaza cu tine daca vrei sa bei cu el altfel schimba foia

| OOOLEOOO explică (pentru gabri80el):

Insultandu-ne marturisesti cuvantul dumnezeului tau?

| gabri80el a răspuns (pentru OOOLEOOO):

La voi orice vine de la Dumnezeu pare o insulta

| OOOLEOOO explică (pentru gabri80el):

Poate nu mam facut inteles, nu sunt genul de persoana care crezi tu.

| gabri80el a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nu te cunosc asa ca nu pot sa cred ceva anume despre tine