| Henrypericolpublic a întrebat:

Voi ați încercat sa deschideți biblia la intamplare și sa vedeți unde ați nimerit?
Se zice ca așa Dumnezeu ne da semne.
Vorbind serios am încercat și m-am rugat și am primit multe semne care au legătură cu și despre mine.

8 răspunsuri:
| AframyK a răspuns:

Este adevarat, si eu am avut experiata asta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Nici n-am Biblia in colectia mea de carti, d-apai s-o si deschid.

| doctorandus a răspuns (pentru AframyK):

Uite, ti-am deschis eu Biblia: a iesit "Iuda s-a dus si s-a spanzurat."

Ca sa verific am mai deschis-o o data: "Mergi si fa la fel!"

http://books.google.com/books?id=31TyCwAAQBAJ&pg=PT55

| grimalkiny a răspuns:

Am încercat chiar acum. "Ruth și Boaz" (am o ediție ilustrată a Bibliei, pentru copii). Nu are nicio semnificație povestea. Este puțin despre loialitate și bunatate, dar nu are nici cea mai mică legatură cu evenimentele actuale din viața mea.

| Octavian199 a răspuns:

Asta se numeste 'nimereu'

| Panamax a răspuns:

Poti sa incerci cu orice carte de povesti.Rezultatul este acelasi.

| danut a răspuns:

Biblia NU se deschide la intamplare, Biblia NU da raspunsuri ca la LOTO. Biblia se STUDIAZA TEMEINIC si TEMATIC.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce nu ne uimesti si pe noi cu semnele paranormale?