| OctavianDanielMaria a întrebat:

Voi credeti ca animalele erau ierbivore pe timpul lui Adam? Saracul Rechin, saraca Balena.Parca i-as vedea cum mananca iarba in mare si ocean si tare faza cu datul de nume de catre Adam animalelor."Pe tine te cheama Coronavirus,pe tine te cheama Salmonera,pe tine stafilococ auriu, pe tine te cheama Rechin, pe tine te cheama Pingun, desi nu traiesti aici". Adam avea super microscop se pare ca sa vada virusii si bacteriilerolling on the floor

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar aceste denumiri au fost traduse, retraduse si redenumite ulterior pentru fiecare termen in parte.

Dar nu, nu erau erbivore.

| marinaru777 a răspuns:

Nu Adam a dat numele la tot ce este pe Pamant nu stii ca unele poarta numele dat de inventator sau cine le-a descoperit.

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns:

Adam traia in gradina Raiului atunci nu erau crime, Leu cred ca manca iarba.Si balenele sau rechinii mancau altceva nu pesti.

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu se haleau unul pe altul e clar.Acum e rautate pe Pamant.

Răspuns utilizator avertizat