| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in reincarnare?
As vrea sa raspundeti cu propria voastra constiinta, nu din alte surse materiale.

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu nu cred in nicio varianta despre soarta omului dupa moarte, nici macar in cea ateista.

| ania a răspuns:

Nu, cred cã existã demoni care posedã o persoanã si cãnd aceasta moare merg sã ïsi caute o altă gazďă si pot ds noii gazde informați din viața oamenilor pe care i-au posedat înainte şi de aceea aceştia pot avea impresia cã sunt reîncarnarea cuiva.

| SilentRain a răspuns:

Nu,dar mi-ar plăcea să existe

| halogen001 a răspuns:

E fantezie.

| Apokales a răspuns:

Nu, nu cred in reincarnare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu

| badpanda a răspuns:

Unii se nasc bogati sanatosi si inteligenti, tot ce ating se transforma in aur iar altii saraci urati si prosti tot ce ating se transforma in rahat.
Apoi ii mai auzi si pe unii idioti care spun ca zeul lor este corect si nepartinitor.
Reincarnarea ar explica multe.

| marinaru777 a răspuns:

E reintrupare ca tot in trup vi nu in carne fara de viata. Vezi Georgeta Florea.

| Februar30 a răspuns (pentru marinaru777):

Respectiva spune ca a devenit clarvazatoare in cateva zile, fara sa faca nimic. I s-a intamplat pur si simplu.
Eu cred ca buna parte din ce spune provine din propria ei fantezie. Se considera aleasa de Dz, iar acum cand vede vreun semn sau viseaza ceva, le interpreteaza intr-o maniera profetica si mistica (mitomanie).
Un inger sau alta ierarhie divina nu ar comunica cu cineva printr-o ansa. Omul trebuie sa aiba un nivel destul de inalt pentru a comunica cu divinul.
Sunt multi asa zisi profeti in zilele noastre.

| Februar30 a răspuns:

Ce intelegi prin raspuns cu propria constiinta? Daca ne amintim vietile trecute? happy Asta ar fi o chestie destul de personala. Nu cred ca ar impartasi cineva.

| AndrElle a răspuns:

Nu.

| Rihanna20B a răspuns:

Nu exista reîncărcare. E o înșelăciune a diavolului. E scris și în carte să nu credem în reîncărcare. După moarte ne ducem pe lumea cealaltă și suntem judecați apoi ne ducem unde suntem îndrumați, Rai sau iad