| alex495 a întrebat:

A mai avut cineva mancarimi in zona prepuțului? Fara iritatii sau bube, doar o usoara mancarime uneori pe interiorul prepuțului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil infectie de la sexul a n a l, (am vazut al topic al tau ca practici asa ceva neprotejat), sau posibil boli cu transmitere sexuala.
Mergi la un cabinet de boli dermato-venerice si fa o investigatie inainte sa evolueze infectia sau boala, si sa se complice.

| alex495 explică (pentru Violleta2022):

Aia banuiesc si eu. Doar ca nu se observa nimic. Am simptome de balanita, si doar mirosul intepator uneori si mancarimea acesta

| Frank51 a răspuns:

Da.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dap, mai ales dupa ce intra pe usa o tipa hot... HOT RAUUUUUUUUU
mancarimi nasoale... RAUUUUUUUUUUU

| mastadont a răspuns:

Dacă ai activități sexuale foarte dese sau m asturbare excesivă e posibil să fi apărut o iritație sau o rană acolo și de aceea ai acea mâncărime. Am pățit și eu de la activitatea sexuală intensă însă trece în câteva zile.

| alex495 explică (pentru mastadont):

Stiu la ce te referi. Patisem de la maaturbat asa. Dar acum e ca o mancarime cand si cand

| jj7700 a răspuns:

Da, aveam mancarimi usoare uneori vara sau dupa sport. Am facut control medical, m-am testat de infectii si nimic. Dermatologul mi-a zis doar ca am un preput mai sensibil si sa evit sa ma spal cu sapun dur in zona, dar daca ma deranjeaza prea tare, cel mai indicata ar fi circumcizia. Altfel, grija sa te lubrifiezi bine la sex si sa nu freci prea tare la laba. De asemenea, incearca sa decalotezi complet in timpul urinarii, sa nu ramana urina pe preput si foloseste putina hartie igienica sa stergi penisul dupa urinare daca ai ocazia.

Eu pana la urma am facut circumcizie acum 6 ani si de atunci am avut zero mancarimi sau disconfort si ma simt mai comod si mai multumit cu penisul meu per total, inclusiv ca performanta sexuala - control mai bun al orgasmului. Nu au fost doar mancarimile ocazionale de vina, ci mai mult contextul in care ma aflam si faptul ca mereu mi s-a parut ca e mai ok circumcis, avand cativa prieteni buni care sunt circumcisi. Daca nu te deranjeaza ideea de a te abtine de la sex 3-4 saptamani, eu zic ca e optiune care merita considerata, avand si beneficii medicale pe termen lung, cum ar fi scaderea riscului de infectie cu boli cu transmisie sexuala, plus eliminarea riscului de balanita, fimoza sau cancer penian. In plus, mie personal imi place mai mult cu capul la vedere, parca e mai tonifiat si masculinwinking.

| alex495 explică (pentru jj7700):

Pai o ciuperca precum balanita tot o poti lua si circumcis. La mine am obs ca prepuțul are o culoare roz inchis acum. Dau cu o crema si in 10 zile ar trebui sa treaca. A fost vina mea ca am facut in dos fara guma.

| Iunicu a răspuns:

Ai activității sexuale?