| mennenspeed a întrebat:

Am 16, 1.80 H si 50 kg. As dori sa ma ingras, deoarece la inaltimea mea sunt prea slabhappy...As dori sa imi recomandati ceva alimentatie ca sa ma ingras.
Ce mese sa iau.cate mese. ce sa manc la fiecare masa...si nu stiu ce...
Deci va rog ajutati-ma...
Multumesc.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru a te îngrășa, trebuie în primul rând să îți creezi un program rațional. Faci o mare greșeală dacă mănânci numai alimente ce conțin o mulțime de calorii, crezând că te vei îngrășa uniform.
În primul rând, trebuie să te odihnești suficient (minimum 8 ore) și nu oricum, ci de la orele 23:00 până la 7:00 dimineața, sau 00:00, până la 08:00. A doua variantă nu ți-o recomand, mi se pare puțin târziu.
În fiecare zi trebuie să ai minimum 3 mese regulate, sănătoase și nutritive. De exemplu, de la micul dejun nu trebuie să lipsească pâinea prăjită, cărniță de pui fiartă și un pahar de iaurt. La prânz, meniul trebuie să fie puțin mai consistent, de aceea recomand o supă/ciorbă + carne de pui/porc la grătar. În cazul în care ești elevă/studentă, ai grijă să-ți cumperi ceva sățios, dar și sănătos! Nu cumpăra produse fast-food cu gândul că te vei îngrășa! Vei pune mai mult pe burtă și șolduri, iar aspectul urât nu îți va plăcea sub nicio formă. Și acum urmează partea cea mai importantă. Se spune că masa de seară este foarte importantă, pentru că alimentele se digeră greu dat fiind faptul că nu facem mișcare ci dormim, deci, în acest moment al zilei ne îngrășăm cel mai tare.
Recomand pui la cuptor cu legume și un pahar de iaurt.
Nu uita! Pentru a te îngrășa așa cum dorești, trebuie să faci mult sport, pentru ca grăsimea să se depună uniform.
Sănătate!

| VladimirPutin a răspuns:

Bagi mai mult în tine

Răspuns utilizator avertizat
| corinutza43 a răspuns:

Sa te ingrasi trebuie SA MANANCI consistent la micul dejun sa mananci preferabil lapte oua carne salate sau ceva care sa tina bine de foamea, la pranz sa mananci un iaurt si un fruct si la cina peste sau un piept de pui un piure orez cu o pulpa si sa mananci in fiecare zi la micul dejun si sa pastrezi ritmul asta mama e e asistenta si asa ma pune sa mananc si in ultimul tim m-am ingrast ca si eu eram f slabawinking respecta asta si o sa te ajute:X fundita? plssss:*:*:*

| Ceasca a răspuns:

Nu prea stiu ce ar putea ingrasa...si eu sunt cam la acelasi nivei dar mai bine du-te la un doctor poate iti recomanda el ceva folositor si ne poti spune si tu dupa nouawinking