| laurentiu80 a întrebat:

Am dureri de burta si diaree cam de-o luna. Mi-a trecut cam o saptamana, am luat furalizidon, apoi i-ar m-au apucat durerile. Ce pastile as mai putea lua? credeti ca ar trebui si sa ma duc la doctor urgent? Si trebuie sa mai zic ca matzele mele "chioraie"intr-una!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai prea mult în starea asta fără să consulți medicul!
Aștepți să te deshidratezi?
Pa, pa.

| yellowalien a răspuns:

Probabil ai ceva infectios, mergi la medic pentru tratamentul corect si nu te juca...

| aryana1991 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic specialist si sa iti faci analize pentru descoperirea microbilor.E o bacterie care provoaca asemenea simptome

| Jardelin a răspuns:

Urgent la medic, frate! Cel mai probabil este din cauza infectioasa. O coprocultura ar fi oportuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te`ai stricat la stomac. Ai mancat ceva ce nu i`a placut stomacului tau, mai clar, ti-ai schimbat alimentatia brusc. Incearca sa mananci mai solid. Daca vrei, spune-i mamei tale. Poate stie un tratament. Daca e fa un consult la doctor. Poate e mai grav.

| Ekcstsy a răspuns:

O lingura de orez crud seara inainte de culcare

| bogboy101 a răspuns:

Poti lua ibutin de 300 mg

| leacuri a răspuns:

Ia-ti noni lichid sau pastile dar mai bine lichid

| unltd a răspuns:

Fa-ti un ceai de menta pentru diaree si incearca sa mananci mai de regim macar vreo 2 zile, te-ai deranjat poate cu ceva la stomac...

| ilymydear a răspuns:

Ar cam trebuii sa te duci la medic. lasa medicamentele deoparte :* funda? puppy dog eyes :*

| Laarriissa a răspuns:

Si mananca si banane sunt foarte bune pentru asta..si oricum trebuie sa fac so o vizita la medic! happy