| ChiujjsariuFabi486 a întrebat:

Am facut tratamentul cu laser pentru acnee iar acum dupa ceva timp barba mea este mai deasa si in unele locuri nu mai creste, oare asa va fi mereu de acum? specific ca doamna doctor mi-a spus ca laserul nu are treaba cu barba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ceea ce eu iti pot spune din auzite de la altii este ca problema cu cosurile nu va fi vindecata 100%, adica peste un timp este posibil sa iti reapara, pentru ca este ceva atat de la suprafata pielii dar mai ales din organism, glandele sebacee, si daca daca cu vopsea peste rugina, rugina va manca in continuare vopseaua!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Laesrul a acționat exact în locul unde a fost aplicat, doctorița are dreptate.

| ChiujjsariuFabi486 explică (pentru sadrian46):

Intrebarea mea ii, va mai creste barba?

| sadrian46 a răspuns (pentru ChiujjsariuFabi486):

Doar un medic dermatolog poate să răspundă.