| RayKzor51 a întrebat:

Am inteles ca daca ai cartilajele inchise nu mai cresti.
Cand am fost la endocrinolog acum 2 ani mi-a zis ca le am inchise si ca nu o sa mai cresc Avand o inaltime de 1.67 si varsta de 16 ani.
Dupa 2 ani m-am masurat si am rezultat cu inaltimea de 1, 69 avand 18 ani.
Mai este posibila cresterea dupa 18 ani sau mai cresc maxim 2-3 cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa fim realisti! Daca un medic endocrinolog ti-a facut teste si a constata medical ca ai cartiligiile inchise, cum naiba mai crezi tu ca vei creste?
Cati anisori ai tu sa crezi in basme si te minti singur?

| Catrice a răspuns:

Sigur nu te-ai masurat bine

| Lioana a răspuns:

E posibil sa mai crești putin.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de sex, daca esti fata putin probabil sa mai cresti. Daca esti baiat poate mai prinzi 1-2 cm pana la 20 de ani.