| Z6 a întrebat:

Azi am plecat de la niste ore cu gandul sa ma duc la medicul meu de familie, impreuna cu mama mea. Am ajuns acasa, a inceput sa urle la mine ce ii fac necazuri, ca de ce nu mananc, ca nu mai poate. I-am spus ca pur si simplu nu pot manca, nu e ca am eu mofturi. Si uite asa n-am mai mers eu la nici un medic, ramanand cu o greata destul de suparatoare si cu o idurere de cap de-abia inceputa. Am luat niste calciu sperand ca imi va trece, dar e cam degeaba. Mi-as dori sa fac odata lumina, sa vad ce-i cu mine, pentru ca sincer, m-am saturat sa fiu atat de slabita, atat de molesita. fara chef de viata, mai ales greata asta suparatoare..care nu-mi da pace ma omoara.
Ce sa fac? Ce sa-i spun mamei? M-am cam saturat sa urle la mine, fara sa ma inteleaga.
Si mai ales, cum sa scap de aceste greturi scacaitoare? Tin sa precizez ca astazi am mancat, nu poate fii de la lipsa de hrana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ii spui ca ti neaparat sa mergi la medic. Nu vad cum nu ar fi de acord. Ar fi absurd.

| Vanessa17 a răspuns:

Hei! Asa mi s-a intamplat si mie! Aveam tot timpul dureri de cap, imi era rau, si nu aveam chef de nimic. Si nici eu nu am pofta de mancare deloc! si am mers la medicul de familie si m-a,, bagat" in injectii. acum, dupa ce am terminat toate cele 10 injectii, ( cu ambicilina si gentamicina) nu ma mai doare deloc capul si incep sa am cat de cat, pofta de mancare. iar in legatura cu moleseala, odihneste-te si iar odihneste-te, eventual ia si niste calciu, zi de zi.
sper sa te faci binewinking kiss