| kissss0339 a întrebat:

am cateva intrebari de adresat... daca mi-a intarziat menstruatia 10 zile, am facut test de sarcina si este negativ, ar putea sa-mi spuna cineva daca e ok sa-mi fac beta hCG-ul maine? sau este prea devreme? si daca il fac, in cat timp primesc rezultatul? mentionez ca am cm regulat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Determinarea hormonului de sarcina hCG prin analiza de sange se face in laboratoare de analize medicale. Rezultatul se primeste de regula in max. 24 de ore. Este cea mai sigura metoda de testare cu o precizie de peste 98%. Aceasta analiza se poate face dupa minim 10 zile de la data ovulatiei sau a ultimului raport sexual.Pretul analizei poate varia insa in general este cuprins intre 40 si 45 lei.

| kissss0339 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Menstruatia poate intarzia din n motive. Decat sa-ti faci un test care se poate dovedi inutil (si sa dai banii aiurea), mai bine mergi la ginecolog pentru o examinare.