| perceive a întrebat:

am o problema : azi dimineata pe la 7 ma duceam la baie sa ma spal si mi-a venit sa vomit dar nu puteam. dupa asta am inceput sa ma simt foarte rau - nu ma durea nimic dar pur si simplu nu eram bine - apoi am inceput sa vad ca prin ceata si am ametit... m-am lasat jos ca sa nu cad si in cateva minute mi-am revenit, dar dupa m-au apucat frisoanele si m-am pus in pat... mentionez ca sunt un pic racita - dar de la ce sa fie toate astea? de la raceala sau lipsa de calciu ( un medic mi-a spus mai demult ca am lipsa de calciu si nu am tratat-o? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Întâi de toate vreau să îți spun că eu îți dau un sfat. Trebuie neapărat să te duci la medic și să faci o serie de analize pentru ivestigații clare.
Eu cred că este de la lipsa de calciu, dar poate fi și de la răceală. Poate fi de la răceală pentru că atunci când se agraveaă răceala sau ești răcită mai rău apar aceste stări.
Nu știu să îți spun întocmai.

Sper că te-am ajutat!
Multă sănătate!

4 răspunsuri:
| JustRally a răspuns:

Da. e lipsa de calciu.
La farmacii au pliculete de calciu si le dizolvi in apa si beithinking nu mai stiu daca sunt si sub forma de pastila.
Ma rog, ideea e ca au si sunt eficiente.

| cris_2039 a răspuns:

Se poate sa fie anemie, cistita usoara sau insarcinata...trebuie un consult medical

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut o cadere de calciu. Mergi la medic si incearca sa mananci alimente bogate in calciu. Iti dai cateva exemple: LACTATE (dar incearca sa cumperi produsul cat mai putin prelucrat, pentru ca unele lactate contin foarte putin calciu, ex: laptele pasteorizat), Migdale(e un izvor de sanatate), Brocoli(lupta impotriva cancerului, pe langa alte vitamine, contine si vit. E, foarte buna pentru femei), Laptele de soia si orez, Legumele verzi, Somonul, Smochine. Sanatate!

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Probabil de la lipsa de calciu. oricum cel mai bine e sa te duci la medichappy