| ColorfulRainbow a întrebat:

Am slabit prea tare si multi spun sa ma ingras putin.
Cum as putea sa ma ingras putin dar sanatos? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi ce ai păzit acum de sărbători, era momentul propice!

| Konata a răspuns:

Pai, mananci normal si incerci sa nu consumi energie aidica sa nu faci prea multa miscare ca sa se depuna caloriile pe piele. adica sub piele tongue

| unknownn a răspuns:

Shaorma e sanatoasa 200%

| Unicucebeea a răspuns:

Apuca-te de un sport, vei face muschi dar va ajuta.

| Cosmin86 a răspuns:

Esti PENIBILA cu funda ta, copil frustrat

| Juleuuss a răspuns:

Păi, la masă, mănânci multă pâine. Și, dulciuri, câte încap.

| GoldVali a răspuns:

Mananci echilibrat, de toate, dar mai multe fainoase decat de obicei sub toate formele : gris cu lapte, pilaf, orez cu lapte, placinte etc.
Tot mai des cartofi si nu uita painea la mese.

| radupopa a răspuns:

Mananca multa carne, shaorma, hamburher, dar sa iei si niste salata ca sa nu-ti vina rau.
Noroc.Primesc funda?happy

| Conner a răspuns:

Mananca normal

| Walhalla a răspuns:

Dar cum ai putut sa slabesti prea tare?laughing

| minho a răspuns:

Pai incearca sa mananci bine si sa iei toate mesele.Mananca mai multa paine si alimente care au proteine, enzime, etc.

| Silvica76 a răspuns:

Proteinele (carnea), lactate si legume. Sa ai un aport putin mai mare decat pana acum, sa faci putina miscare pentru ca ele sa se transforme in fibra musculara. Nu trebuie sa mananci multe dulciuri sau grasimi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Silvica76):

Proteine mai inseamna si : branza, oua, lactate, peste.

nu doar carne

| Silvica76 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bineinteles, cosmin, dadusem un exemplu..., bine ca ai mentionat tu!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Silvica76):

Doar am completat ce-ai zis, nu trebuie sa te enervezi

| PaulRaduuu a răspuns:

Mananci normal si cand vezi ca nu mai poti mai iei o inghititura sau 2 si o sa vezi

| Alexutza1312 a răspuns:

Daca vrei sa te mai ingrasi putin, incerca sa mananci mai multa mancare, dar pregatita in casa, nu de la fastfood sau daca nu te ingrasi asa cumpara shakeuri de ingrasare de la Herbalife.O prietena de-a mea a cumparat shakeuri de ingrasare, chiar daca sunt mai scumpe si au ajutat-o foarte mult. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Adriannn01 a răspuns:

Pai sai mananci : legume, fructe, branza, oua, carne slaba

| cosmynflory a răspuns:

Trebui sa mananci dimineata(adica cereale, paine prasita cu margarina, oua...)la ora 12(adica ciorba, cartofi si carne)la pranz ceva adulce (adica o prajitura ). cu placere