| Asdfggggg a întrebat:

Am voie sa merg la solar după ce mi-am scos piciorul din ghips? Adica exista vreo legătura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura insa mare atentie la solar, vorbesc din experienta nu sta mai mult decat este nevoie si inainte sa incepi vezi sa cauti ceva cu oameni profesionisti.
La solar se sta in functie de pigment/ piele, nu cum am auzit cazuri ca stateau la prima sedinta 12 minute, asa ceva este cancer curat.
Eu prefer sa ma bronzez natural, este dureros, ai nevoie de timp, dar ai o protectie in plus, pe care stand aproape de acele neoane UV nu o ai, oricat de mult ar minti cei care promoveaza saloanele acestea ca solarul este sigur.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur că are, vrei sa il innegrești? O sa arate ca, Cabral.laughing

| aumih16 a răspuns:

Nu prea sa stii! nu e recomandat!