| Helpme1244 a întrebat:

Deci sincer cam sufăr adica mai exact
Ieri am fost cu niste prieteni la un PUB din oras la mine si unul dintre ei avea o tigara electronica si la un moment dat zice!

-Nu vrei sa tragi din tigara?

Eu am zis ca nu, dar el a zis ca nu are nicotină si am zis sa trag, dar treaba e ca simt nevoia de a mai fuma eu nevrand sa fumez deoarece nu iti aduce nici un plus si trebuie sa si mai dai bani pe ele.

Si ieri de pe la ora 4 simt ca ar trebui sa fumez, deci sincer nu mai pot, ieri am dormit vreo 2 ore ca sa uit.
Va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

E greu dar incearca sa te abtii pentru ca cu cat vei fuma mai mult cu atat pofta mai mare vei avea. Tu ai tras si din tigara electronica care creeaza dependenta mai mare decat tigarile cu nicotina.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Este autosugestie; nu se instaleaza dependenta dupa un fum. Vezi ca fumatorii ar face multe ca sa prosteasca si pe altii sa se apuce de fumat.

| Helpme1244 explică (pentru minrest):

Treaba e ca am tras vreo 40 de minute daca o zis ca nu are nicotina dar nu cred, ma mai poti ajuta?

| minrest a răspuns (pentru Helpme1244):

Da, pot. Am fumat 27 de ani, multi din ai mei au fumat; poate la multe nu ma pricep, dar la fumat ma pricep. Dependenta de fumat se instaleaza foarte usor, DAR nu se poate instala dupa o singura utilizare, indiferent de cantitate. Faptul ca te tot gandesti sa fumezi este o obsesie, nu dependenta; te-ai sugestionat tocmai pentru ca vrei sa te tii departe de fumat.