| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am folosit mana stânga mai intens, iar a doua zi am simțit o durere când o misc în zona antebrațului, simt durere cand se deplasează mușchii, se aude dacă pui urechea aproape, parca ar fi trosnituri. Ce sa fac? Au trecut deja 3 zile și nici o ameliorare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate fi o entorsa. Trece greu, in săptămîni.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 a răspuns:

Uite. Acesta este TPU..este un site in care toată lumea își poate da cu părerea, însă de ce nu vrei sa apelezi la un medic? Sa-ți intrebi spre exemplu medicul de familie. El este cât de cât specialist. fata de noi. Eu sunt studenta, dar nu la medicina. Am medici in familie, dar nu sunt medic. Asa ca pentru binele tau, întreabă un specialist.

| prfml a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Nu pot ajunge la un medic încă doua zile.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru prfml):

Dar nu poți vorbi cu cineva, cu un medic? Sa-ți dea un sfat.

| cristi202 a răspuns (pentru MariaEElena0505):

Poate vorbi cu un medic. Chiar aici. Sunt si medici pe aici. De aceea a pus intrebarea. happy

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru cristi202):

Stiu. Însă.cel mai bine ar fi sa vorbească cu un medic la telefon, sa se poata lămuri. Însă ma bucur ca exista medici in aceasta comunitate. ‘)

| cristi202 a răspuns (pentru MariaEElena0505):

E adevărat si ce spui tu.