| Jok a întrebat:

Buna seara, Hernia la fete este periculoasa? Dupa operatie ce se intamplat? Se schimba stilul de viata, nu stiu cat de adevarat este dar numai poti face copii? laughing Adevarat sau nu este adevarat? Raspundeti la intrebare va rog repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU se schimba stilul de viata si da mai poti face copii big grin

| Felys a răspuns:

Normal ca totul se schimba, eu sunt operata de 3 ani de hernie de disc si crede-ma ca mai mereu am probleme cu coloana,in special cand stau in curent,e jale atunci,cat priveste nascutul copiilor nici nu vreau sa ma gandesc,o femeie care a avut operatie de hernie nu are voie sa ridice greutati,copilul este o greutate si cu siguranta ii face rau,dupa o astfel de operatie nu mai poti fi ca inainte, eu cel putin consider un handicap, chiar daca nu e vizibil pentru ceilalti, cel putin pentru mine asta este descrierea, un handicap

| Jok explică (pentru Felys):

Am uitat sa precizez, nu este o operatie de hernie de disc... Este o hernie hiatala sau ceva de genul acesta.

| Felys a răspuns (pentru Jok):

Nici nu am auzit de asa ceva, trebuia precizat dinainte, in general cand spui hernie toata lumea se gandeste la cea de disc, asta e mai frecventa