| annonim0001 a întrebat:

Buna TPU... de cateva zile mai pe inteles de miercuri am greata si diaree[chiar nu stiu cum sa zic mai >frumos:"]... ce este cu mine? adica din ce cauza? miercuri am mancat o pizza cu ton si mai ramasese o felie si am mancat`o peste vreo 3 4 ore ceva de genu. dar daca e de la asta nu trebuia sa imi treaca?! Help..chiar mi-e frica.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AMihai a răspuns:

Ar putea fi o intoxicaţie cu o toxină produsă de stafilococul auriu; simptomele se potrivesc... du-te la doctor

| annonim0001 explică (pentru AMihai):

Cum mananc mi se face rau. thinking Am fost la farmacie si am luat ceva anti greata "Meroclopramid" e ok? Ca la doctor mi`e cam frica sa mergblushing Adica eu aveam apendicita si ei au zis ca am criza biliara...si am dat in peritonita ..si de atunci nu imi prea vine sa merg :d

| annonim0001 explică (pentru annonim0001):

Metoclopramid *

| annonim0001 explică (pentru AMihai):

Metoclopramid*

| AMihai a răspuns (pentru annonim0001):

Eu te sfatuiesc sa "îţi învingi frica" şi să ai mai multă încredere în doctorul tău decât în mine sau oricine altcineva de aici...eu am doar 16 ani. nu le ştiu pe toate mi-am dat doar cu părera;
După ce mergi la doctor să îmi spui şi mie ce diagnostic ţi-a puswinking te rooog mult de tot happy

| annonim0001 explică (pentru AMihai):

Aia au zis ca am gastro nu stiu cum blushing Mai complicat. trebuie sa iau 5 zile pastile :-l si sa tin un regim...

| AMihai a răspuns:

însănătoşire grabnicăwinking

| Mega112 a răspuns:

Pai ar putea fi de la oo mancare cel mai sigur du-te la doctor sau ia niste medicamente pentru greata exista unu pentru diaree nu stiu oricum trebuie sa iei pastile. funda?