| AnneMariaa a întrebat:

HELP PLEASE... Mi-au aparut pe fata niste cosuri ( sunt si rosiatice) in zona barbiei,in ambele parti! am testat multe tratamente precum (Clerasil,Avenue,Balea) nu au avut nici un efect asupra problemei mele sad Acum probez ceaiul de musetel pe fata,sper sa aiba un efect pozitiv dupa cum m-am insiprat de pe internet big grin
Va rog,spuneti-mi ceva concret, cum as putea scapa de aceste cosuri de pe fata? PLEASE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DeathLord93 a răspuns:

Daca problema persista de ceva timp si te ai mai confruntat cu asa ceva iar tratamentele de pana acum nu au dat rezultate uite ce poti face
Incearca sa te duci la institutul Cantacuzino din Bucuresti sa ti faci niste analize iar la final se va stabili ce tip de bacterie a provocat eruptia si ti se va da un vaccin pe care sa il faci o perioada de cateva saptamani eu stiu pe cineva care a facut asa si nu mai are probleme happy

| bianca4321 a răspuns:

Mie, de obicei, când îmi apar coșuri pe față mă spăl cu apă și săpun și clătesc bine, după care mă dau cu cremă Nivea. Așa îmi trec. Tratamente și alte creme am mai încercat, dar pot să spun că nu dau roade. Acum depinde și de tenul fiecăruia. happy O zi bună!