| ADRIANAROXANA a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o problema.Am un perus(de fapt doi) si baiatul mi s-a imbolnavit.Nu mananca,nu bea apa, nu se misca prea mult, nu mai ciripeste si nu stiu ce sa ii fac.Va rog spuneti-mi ce are.Si spuneti-mi si ce pot sa ii fac(daca pot sa ii fac ceva). Papagalul are doar 5 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Si eu am patit asa de multe ori. A racit din cauza curentului. Du-l cat mai repede la veterinar sa ii de-a niste medicamente pana nu e prea tarziu. Imi pare rau sa iti spun dar la mine cand papagali mei faceau asa insemna ca a racit si tot asa nu mancau, nu se miscau si au murit. Du-l cat mai repede, poate il poti salva.

| ADRIANAROXANA explică (pentru Hikari):

Multumesc de sfat.Am vorbit cu un veterinar...si mi-a spus sa ii dau o solutie.I-am pus solutia in apa dar din pacate....cred ca e bine daca apuca ziua de maine.

| Hikari a răspuns (pentru ADRIANAROXANA):

Dar macar bea apa aia? Daca nu, dai-o tu cu forta.winking