| Bogdiii93 a întrebat:

Tulburarea obsesiv-compulsiva se manifesta prin felul in care pacientul simte o teama, frica si se simte cum ar fi in pericol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ghostplayer a răspuns:

Da cam asta inseamna. Te poti informa si pe internet sau la medicul de familie, dar ce ai spus tu este aproximativ corect big grin.

| Cristinaaamariii a răspuns:

Da, cam asta e ideea. Uite aici un articol bun:http://www.umfcv.ro/ccop-tulburarea-obsesiv-compulsiva
Sper ca te.am ajutat. Fundaa? ❤