| arween a întrebat:

am urmatoarea problema daca ma poate ajuta cineva .am fost operata acum 3 ani de fibrom si chist de ovar .de 11 respectiv 13 cm. acestea au facut aderente si nu au putut fi rezecate in timpul operatiei .asa ca am ramas cu patru noduli .(operatia a fost LPS)si avand ovar polichistic mi s-a recomandat sa iau anticonceptionale .la recomandarea unui farmacist am luat yasmine .6 luni .aveam scurgeri permanent .am facut ecografie dar mi s-a spus ca e ok .am schimbat yasmine cu diane .dar nu s-a schimbat nimic .uneori .de foarte multe ori adica am si dureri .fac trat cu antiinflamatoare cand am acele dureri .dar scurgerea ramane .tine cam .toata luna .mai putin 3 sau 4 zile .ianinte de aparitia ciclului.ce pot sa fac .nu am mai facut ecograf de vreun an si ceva .dar ultima data era in regula .ma intrebam daca imi puteti spune daca acea scurgere e din cauza anticonceptionalelor sau o fi .altceva.la medic nu pot sa ma duc momentan ...astept un raspuns .multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat