| vladutz1995 a întrebat:

De cateva zile am observat o zona rosie in zona inghinala ( pe partea dreapta a testicului ) care ma ustura. De obicei cand merg. Presupun ca este o "opareala". Ma dau zilnic cu pudra de talc ca sa nu transpir dar tot nu dispare. Cred ca apare si in partea cealalta. Ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O "opareala" sau o boala. Cu cine ai umblat? Mergi urgent la medic pentru asta, nu aici.

| vladutz1995 explică (pentru anonim_4396):

Nu am umblat cu nimeni. am prietena stabila de 3 ani de zile. Nu este nici o boala. Este pur si simplu o opareala, si nu stiu cum se poate trata acasa.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Sa nu cumva sa fie o alergie, sau sa ai hainele prea fixe pe tine sau daca nu sunt din bumbac, te iriti.
Ar fi bine sa mergi la dermatologie si sa vezi ce-ti spune acolo.
Sa nu fie vreo eczema, ceva de acest fel.
Sanatate multa!