| Irinamaria29 a întrebat:

Ce poti sa ai daca brusc iti apar crampe puternice si te doare burta, urcandu-se spre stomac? E ceva ce a aparut unui prieten acum 3 ore. A pornit brusc, nu poate sa doarma si il doare rau. A luat un nurofen si doua laxative. Ce poate fi? Cu ce il pot ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate prin ecranul computerului nu-l putem consulta, asa ca, il sfatuiesc sa mearga la un spital din apropiere sa fie consultat, poate fii o criza de apendicita, sau o criza de ulcer, sau hernie ombilicala, sau chiar un deranjament stomacal, provocat de o indigestie alimentara.
Dureri masive in jurul ombilicului pot apare si daca sunt viermi intestinali mari, care au fost perturbati de o anumita mancare care nu le-a placut.
Dupa cum vezi, sunt atat de multe motive, ca doar un medic poate sa puna un diagnostic si sa-i dea ceva pastile sau sa actioneze la nevoie.

1 răspuns:
| Irinamaria29 explică:

Multumesc frumos. Acum e in regula. S-a dovedit a fii o criza de apendicita.