| Nemes_Anamaria_1990 a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de gușă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca slabesti cu totul se diminueaza si gusa

| lpavel a răspuns:

Pai nu mai sufla atat in ea... laughing

| LPCTSTR a răspuns:

Incepi cu un regim, gusa reprezinta tot o depunere a grasimii deci va disparea cu un regim strict, si bineinteles, totodata vei inlatura si grasime depusa pe corp.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Ai putea incerca de la farmacie niste creme aplicative cu IOD.
Tiroida il va absorbi si dupa un timp se va micsora gusa.

| Raducons a răspuns:

Gusa are legatura cu glanda tiroida deci s-ar putea sa ai ceva probleme cu ea, sa isi fi marit dimensiunea.
Trebuie ceva investigatii la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Tine mana apasata pe gusa in fiecare zi... dupa o saptamana dau doua trece

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru Iftode_Costina_1990):

Vai de neuronii mei.
Cred ca mi-au murit cativa citind raspunsul tau.
Cred ca esti destul de inteligenta incat sa realizezi ca celulele adipoase nu se topesc ca prin minune daca le "apesi"/sustii.
Mai verifica-ti rapunsul fata mea, si o carte de biologie, de ea ai mare nevoie daca crezi ca grasimea dispare doar apasand pe ea, ca o umflatura.

Răspuns utilizator avertizat