| anonim_4396 a întrebat:

Daca m-a stropit cu sperma pe picioare, abdomen si maini in cazu in care barbatu acela are HPV e riscu sa fi luat si eu? chiar daca nu i-am atins penisu si am fost imbracata in lenjerie si m-am sters repede de pe piele si spalat bine cu sapun apoi? e posibil cu toate ca nici macar sarut si fara atins?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu inteleg ce s-a intamplat in situatia de care povestesti, ai fost molestata, a fost tentativa de viol, era un strain, care a fost problema acolo? oricum, orice contaminare cu orice se face prin schimb de fluide, deci daca tu ai avut pe corp, pe mana, vreo rana, vreo zgarietura prin care sa fi putut intra in organismul tau microbii eventualelor boli de care sufera persoana in cauza atunci te contaminai, altfel nu prea are cum, iti dai seama ca am fi toti bolnavi de orice daca s-ar lua asa de usor, ca punem mana pe atatea chestii in locuri publice. Ca sa stai complet linistita sa mergi sa-ti faci niste analize. ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Sunt riscuri foarte mici dar este posibil.

| djacido a răspuns:

Presupun ca s-a masturbat in fata ta de nu i-ai atins penisul, a?

| xBya a răspuns:

Ce film e asta?

| Cocochannel a răspuns:

"HPV este un virus care se transmite usor si determina infectii foarte frecvente. Infectia cu HPV se produce de obicei prin contact sexual, dar uneori chiar contactul cutanat direct cu zona genitala poate fi suficient pentru transmiterea acestuia. Desi prezervativul este eficient in cazul multor boli cu transmitere sexuala si reduce riscul infectarii cu HPV, nu asigura protectie totala, iar de multe ori viata sexuala incepe inainte de folosirea acestuia."
Am "plagiat" raspunsul de pe un site, sper sa te ajute, dar cel mai bine e sa mergi la un medic, sa nu stai cu teama.

| Affda a răspuns:

Da! Viata mereu iti face surprize sad!