| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme am halucinatii, adica pentru 2 sec vad ceea ce nu e real, mi se parea o gluma, da deja ma sperii uneori.
Poate fi din cauza calmantelor? Le beau de multa vreme, aproape zilnic, sau e alta cauza?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Draga mea, nu poti sa iei si distonocalm si extraveral in acelasi timp, au aceiasi indicatie.Se administreza in tuburarile neurovegetative insotite de cresterea usoara a tensiunii arteriale, tulburari ale ritmului cardiac.Se administreaza cu prudenta la copii si trebuie sa intrerupi tratamentul.Aceste halucinatii sunt o reactie adversa la medicamentele respective.

| DakotaRoyse a răspuns:

Ce calmante? Dă-ne detalii.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ce vezi concret?

| Camelisa a răspuns:

Mai multe detalii.
Cati ani ani?
Ce calmante iei?
De ce le-ai luat?
De cat timp le iei?

| WillWright a răspuns (pentru Camelisa):

Aproximativ 6 luni, 15 ani ( prescrise de medic)
cum se numesc, am zis mai sus

| denyssss a răspuns (pentru WillWright):

Poate ai face mai bine sa dormi mai mult si sa mai uiti de compiuter happy

| Camelisa a răspuns (pentru WillWright):

Draga mea,sunt de parere ca si calmantele pe care le iei "ajuta"la problemele tale, incearca sa nu le mi iei o perioada, poate o sa vezi schimbari, nici un medicament nu este bun daca exagerezi cu el, banuiesc ca nu ai asa de multe probleme incat sa fi nevoita sa iei calmante.Parerea mea, ma mai poti tine la curent.Ar trebui sa mergi la doctorul care ti-a prescris acest tratament sa ii spui, cel mai indicat asta ar fi.
Numai bine

| WillWright a răspuns:

2 feluri... "Distonocalm" si "Extraveral"

| RC33 a răspuns:

Posibil. In orice caz, lasa internetul si mergi la nu doctor ca nu e de bine...

| denyssss a răspuns:

Buna, pai ce virsta ai?

| Tudosiu_Mihai_1986 a răspuns:

Unii dau bani grei pentru acele halucinatii laughing Sigur nu visezi cu ochii deschisi?