| MarinnelaEla a întrebat:

De la un timp am niste dureri groaznice de frunte care tin putin (10-20 sec ). Simt ca si cum mi-ar intepa cineva fruntea, si creierul. Cand misc ochii (stanga-dreapta) ma dor si ei. Ce credeti ca ar putea fi? Trebuie sa merg obligatoriu la doctor? E ceva grav? Apreciez mult ajutorul. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Nu cred ca ai ce sfaturi sa primesti aici, ori ce sfat poti primi aici poate agrava situatia. asa ca mai bine mergi la medicu de familie.

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Ai mare grija ca poate fi foarte periculos daca ai aceste dureri de mai multe zile. cu capu nu ne jucam, poate interveni o hemoragie si sa fie fatal

2 răspunsuri:
| oldchild a răspuns:

Du-te la doctor, mai ales daca te deranjeaza si lumina.