| Ruxandra15 a întrebat:

Deci, cedez. Ieri am avut dureri groaznice de coloana si maiales omoplati plus solduri, mentionez ca am luat midocalm care e recomandat doar sa il ei daca ai dureri insuportabile deci nu puteam sa stau nici in picioare nici lungita. Azi am coborat din autobuz am facut 5 pasi si am cazut din picioare. De la ce poatefi? Ce pot sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Orice om normal care spune ca are durerile descrise de tine, merge la medic. Nu te poti "repara" cu ajutorul sfaturilor primite din gura lumii, date pe marginea santului. Multa sanatate!

| Alin4uuu a răspuns:

Buna Ruxandra cel mai bine mergi la un doctor pentru o consulatatie si eventual o radiografie ceva, dar nu mai lua medicamente care crezi ca sunt bune sau care ti le indica cineva sincer eu pentru o durere de coloana luam nurofen forte capsule moi rosii dar mergi mai intai la un doctor. dar te doare in jurul abdomenului cu tot cu rinichi? daca da ai o infectie urinara. sanatate

| Ruxandra15 explică (pentru Alin4uuu):

Nu fara rinichi ma dor omoplati groaznic ca sa cand mi-ai da cu ciocanul in omoplatul stang.