| asuldinmaneca a întrebat:

Hei! Eu imi iubesc foarte mult iubitul, chiar foarte mult! El e un tip minunat si imi spune, tot timpul, ca si el indragostit de mine si ca ma iubeste mult! Ne place sa petrecem timpul impreuna, dar atunci cand vine vorba de a face dragoste eu am tot timpul o mica retinere.(mi-e frica sa fac dragoste fara protectie) El nu vrea sa folosim prezervativul pentru ca intr-o relatie anterioara a lui, atunci cand au folosit prezervativul i-a iesit o ceva (un fel de herpes) pe penis! ..stiti de la ce poate fi? As vrea sa ii explic si lui de ce i-au iesit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Poate este alergic la latex, altceva nu-mi pot explica!
Exista prezervative care nu contin latex sunt putin mai scumpe, adica dublu la pret big grin sau daca nu incearca sa iei tu anticonceptionale!
Nu il poti obliga sa folositi prezervativul daca corpul lui il respinge!
O noapte usoara iti doresc!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-l sa inteleaga ca nu vrei sa te trezesti cu o sarcina nedorita iar cu acel,, herpes,, nu stiu ce sa iti raspund [poate e alergic la prezervative]pentru ca inca nu am auzit sa faci herpes de la prezervativ, poate ma insel...

| Doηηa a răspuns:

Te minte...
Nu te lăsa dusă de val, spune-i nu.
Te pup!

| eXpreSSss a răspuns:

Paiii poate fata dinaintea ta a avut vreo problema... nu te-ai gandit la asta? Se prea poate. Daca te iubeste asa de mult asa cum spui tu, ai putea sa il convingi sa o faceti cu prezervativ.

| asuldinmaneca explică (pentru eXpreSSss):

Bineinteles ca m-am gandit.dar nu am stiut sa raspund la aceasta intrebare pentru ca nu m-au interesat relatiile lui anterioare!(sexuale)

| Oana92 a răspuns:

In niciun caz de la prezervativ.Nu accepta sa faci sex fara prezervativ daca nu vrei sa vi in urmatoarele zile sa ne intrebi de riscurile unui avort. Explica-i situatia!

| Trolli a răspuns:

Spune-i pa! Atat timp cand nu intelege ca e bine sa va protejati! Vrei sa fii mamica de pe acum?!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu exista asa ceva, sa faci herpes de la prezervativ! din contra, poti face daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate cu cineva care era infectat cu aceeasi boala!
prezervativul protejeaza cel mai bine de bolile care se transmit sexual!
sa nu te lasi pacalita sa o faceti fara prezervativ! pe langa boli poti ramane insarcinata! iti asumi acest risc?
sunt pe TPU o multime de fete care fac teste de sarcina, ingrozite ca au ramas! si unora chiar li s-a intamplat!
gandeste-te la binele tau si NU face sex neprotejat!

| e1xtz a răspuns:

Exista posibilitatea de a fi alergic la latexul din care este fabricat(verificat pe mine, la o anumita marca)... daca nu mai folositi, atunci iei tu antic..mai exista posibiliatatea ejaculari afara, dar intotdeauna o sa existe un risc

| Schatzyyyyy a răspuns:

Spune-i ca neprotejati nu vrei! Exista riscuri mari!

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Fara prezelvativ niciodata

| bookute a răspuns:

Poate e alergic la acel latex sau cine stie, oricum parerea mea ar fi sa nu accepti sub nici o forma sa o faceti fara prezervativ, mai ales daca el a mai intretinut relatii sexuale neprotojat, se pot transmite boli foarte usor. Sper ca te-am ajutat, bye