| Maria_Oana_2003 a întrebat:

Hei TPU
a inceput sa ma doara burta foarte rau joi in dreapta am vomitat. vineri am fost la spital si mi au spus ca am cistita dar eu nu am niciun simptom al cistitei.
mi-a dat tratament.
Au trecut 2 zile si ma doare foarte rau piciorul drept. imi amorteste. si ma doare si in dreapa. am facut febra. am vomitat. ametesc. ma doare rau capul.
poate fi apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nimeni in afara de medici nu poate ști ce ai, mergi sa ti faci o ecografie doar asa descoperi, dar du-te azi numai sta, cheama salvarea daca i ti este atit de rau.Ce varsta ai?

| Caro34 a răspuns:

Da, dupa simptomele descrise poate fi si trebuie sa mergi la medic, sa spui suspiciunea ta si de preferat sa mergi la altcineva si nu unde ai fost. Mergi cat mai repede fiindca treaba se va agrava repede! Numai bine!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Aceste simptome le-am avut eu la apendicită exact pe toate.Iti recomand sa te duci la alt medic si sa-ti faca ecograf deoarece se poate observa daca este inflamat in interior.Ai grija cu peritonita ca poate exploda, asa ca fuguţa la alt doctor ca sa nu ai simptome mai grave.Meriti"a doua sansa"

| hggfsrk a răspuns:

Dupa simptome, poate fi apendicita