| βέiiiβiiişoor a întrebat:

Hei TPUsad!
Aseara am cazut pe parchetstraight face... Da nu am cazut pe mana am cazut pe o partestraight face. Ma durea la inchieturasad... apoi dintr`o data mi-a incetat si a inceput sa ma doara la cotlaughing da nu la cot pe partea cealalatahee heenu stiu cum sa zic:-s.Ma rog nu pot sa deschid usa, pot scrie, pot sa imi strang pumnu da nu pot sa deschid usa, sa ridic cevastraight face. E crav? Mi`e frica:-ss.Mama inca nu stie ca nu am fost acasa.Nimeni decat pr mea. CE sa fac?crying

Fuunda! #:-ss. Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Ma indoiesc ca e ceva grav. Am avut si eu ceva de genu` si nu am patit nimic. Trece durerea relativ repedehee hee

10 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ai cazut pe o parte dar nu ti-ai dat seama ca ai cazut cu mana sub tine! Au fost probabil afectate ligamentele de la cot sau de la incheietura mainii. Organismul tau, fiind tanar, va face fata si te vei reface in 2-3 zile, mai ales daca te vei unge la cot si la incheietura mainii cu Voltaren sau Fastum sau ceva de genul. Oricum ar trebui sa te duci la un ortoped, sa nu fie vorba despre vreo fisura si sa nu ai probleme suparatoare mai tarziu. Si atentie cu consumul de alcool, sa nu mai cazi in cap si alta data 1laughing An Nou fericit si sanatate maxima!

| Cosminovici18 a răspuns:

Salut am un prieten care a cazut la fel ca tine numai ca la sanius si el credea ca e luxata sau slantita si cand s-a dus la spital avea mana rupta asa ca te sfatuiesc sa te duci la medi si sa-i spui mamei tale ca oricum va afla intr-un finalwinking nu pot sa zic ca e grav dar cel mai bine du-te la medicwinkingwinkingwinkingfunda?

| βέiiiβiiişoor explică:

DA ama stie ca nu am fost acasa. Ca m`am dus si am dormit la o pr care sta aproape iar astazi nu m`am intalnit deloc cu easad

| Mariaa20 a răspuns:

Pai nu cred ca e ceva grav. du-te la farmacie si intreaba. ia-ti nistee alifii.iti propun sa-ti iei BENGAY.sau spune-i mamei tale ca ai cazut in casa.

| marya a răspuns:

Pai daca iti poti misca mana inseamna ca nu este rupta, poate este doar luxata.Eu am avut luxat piciorul si mi-a fost pus intr-o fasa asa ca asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0&tx=58&ty=57. Ar trebui sa te duci la un medic, ca sa te consulte sa vada daca nu e ceva grav.
Mamei tale trebui sa ii spui, pentru ca oricum va afla intr-un final.Sa te faci bine repede!

| Minalore a răspuns:

Pai incearca sa iti invelesti strans mana, spera ca se vindeca(dar nu merge ca se observa bandajul) si apropo care e faza daca afla maicata? Mare chestie toti cad...

| ziz a răspuns:

Denisa.laughingEu te cunosc cel mai bine.Stiu ce nebunii faci tulaughingInsa asta e lucru serios.
Ar treui sa'i spui mamei tale.si luni te duci la doctor.happysa vezi ce ai patit.
Si poti sa faci exercitii.adica sa tio mai misti. da nici exagerat ca dupa dai din rau in mai rau.happy
Fundita.batting eyelashes?

| purplestar14 a răspuns:

Mai bine spune-i mamei tale decat sa patesti ceva grav.Nu cred ca te-ar certa [nu mai ai 2 ani sa te certe sau eu mai stiu]. Sh te duci la doctor pentru. ca poate fi ceva mai grav decat para.Eu asa as face in locul tau.Sa imi spui ce ai facut in final? trm mesaj.winkingSucces!

| Antogirl a răspuns:

Salut.Nu cred ca e grav.Cand va veni mama ta sa ii spui ca te-ai lovit si sa-i povestesti ce s-a intampat. Daca nu o sa-i spui tot va afla cand poate veti merge la doctor.Nu te speria.Iti va trece (cred). Doar sa nu o fortezi(mana),(asa cred eu). Minciuna are piciare scurte.Asa ca mai bine i-ai spune ce s-a intamplat(mamei). Sper sa te faci bine! Bafta!happyhappyhappyhappy

| Candyfloss a răspuns:

Buna
Eu cred ca e grav. Eu te sfatuesc ca sa te duci la dr si sa-ti faca o radiografie ca sa vada,
pentru ca poate sa fie rupta mana, sau ceva de genu

La mama ta spune-i ca ai cazut in casa. Sau ceva de genul daca nu vrei ca ea sa afle ca nu ai fost acasa aseara.

Speram sa nu fie nimic grav cu mana ta, dar eu mai bine zic ca sa iti faca o radiografie si sa fi sigura ca nu e nimic grav.Nu sta asa.

DUTE CAT DE REPEDE LA SPITALsad

Sper ca ti-am fost de folos. Sper sa nue fracturata sau rupta.

Bafta multa

Te pup:*:*:*:*

funditZZa te rog?:*:X