| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a întrebat:

Ieri dimineață m-am trezit cu o durere la tendonul de la genunchi gen in spatele genunchiului! Nu avem mai nimic simteam o mică durere însă astăzi durerea e cam mare abia pot merge si merg foarte rău abia il pot tine pe Pământ! Imi puteti recomanda ceva.Ce sa fac sa imi mai treaca? Vineri trebuie sa urc pe munte la Durau si nu as vrea sa ratez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

"Gen in spatele genunchiului" nu exista nici un tendon! De obicei durerile din zona aceea sunt cauzate de o afectiune a meniscului sau a cartilagiului articular. O vizita la ortoped nu strica. Si excursia la Durau trebuie reprogamata.

| Bunica69 a răspuns:

Pune gheata in acel loc de 5 ori pe zi si nu forta piciorul. Daca pana vineri tot te doare, nu te forta pentru ca poti agrava situatia.