| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, mâine ce mancare ar trebui sa mananc ca sa mă mențin?
Îmi spuneți și mie niște rețete, ceva, fructe, ce mancare și cațe calorii, cantitatea?
Nu trebuie neapărat sa fie exact, vreau parere personala au ce mâncați voi intr-o zi. Seara buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti zic ce mananc eu, vei crede ca am 200 kilograme si sunt pe cale de moarte. Mda.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inca unu care mănâncă și nu se ingrasa, inca o zi stricata.
Da mno hai zi-mi, ce ai mancat astazi fat frumos cu stea în frunte?

| farfuriaverdex a răspuns:

Cate calorii tine de fiecare persoana in parte, varsta, sex, activitate fizica, exista calculatoare online prin care iti calculezi cu aproximatie nivelul caloric. In ceea ce priveste mancarea... si aici tine de ce activitate depui zilnic, de evitat mancarurile gata facute din comert, multe legumeproaspete, fructe, iti las link catre blog-ul meu, sunt retete simple, fara carne, poti prelua ideile de acolo si le poti adapta. https://farfuriaverde.com/tag/retete-vegane//

| Maria39popescu a răspuns:

Încerca sa manânci normal, iti voi da un exemplu de meniu pentru o zi
Dimineata: paine coapta, un oi fiert, o felie de cascaval cu rosie, castravete ce vrei tu, poti sa savurezi ca mic desert cateva alune, nuci, stafide
Pranz: o supa de legume cu carne de pui si ca desert din nou poti manca un fruct
Seara: o friptura pe gratar de pui sau porc cula legume fierte sau orez, de data asta nu mai mananci desert
Sper ca te.amam ajutat