| anonim_4396 a întrebat:

Hey ma puteti ajuta si pe mine va rog...sunt in prima zi de mentruatie si ma doare burta si spatele ingozitor, pur si simplu imi vine sa ma pun pe plans.Am luat un paracetamol dar tot nu-mi trece si ma tine 8 zile menstruatiasad...ce pot sa fac sa scap de durere?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Incearca cu Paduden si calciu in timpul ciclului mestrual.La mine a dat rezultate.Sanatate!

| RoseOfTheFire a răspuns:

Ia un Ibalgin e foarte bun iti spun din proprie experienta

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fugi acum la farmacie (poate gasesti una in apropiere non stop) si cere un Saridon N 200. Deci, nu saridon simplu, ci N 200! E mai tare si trece in 10 minute, automat. Dupa 6-8 ore incepe sa doara din nou, dar repeti. Mai iei una. Cumpara vreo 4 tablete (se dau si la bucata), iti ajung. Ai incredere in ce-ti recomand! E in jur de 1 leu o tableta.http://www.google.ro/......tp?/imgres

Răspuns utilizator avertizat
| msweety a răspuns:

Probabil esti racita.ia o pastila pentru burta si incearca sa stai linistita in pat, trebuie sa ti treaca...si evita sa stai in curent

| ano26ar a răspuns:

Mie imi trece durerea cu agocalminbig grin incearca. sper sa te ajute si pe tinehappy

| Dyva91 a răspuns:

Salut, cu pastile nu e prea normal indeosebi cu paracetamol mai bine ea o Nospa da cel mai bine cum se incepe bea acolo putin rachiu (50g) si iti ea si durea si mai putine zile tine menstruatia. te sfatui eu din propria experienta si nu trebuie medicamente ca ele distrug alte organe. bafta (p.s. si eu acum sunt in zile critice.)

| floresdemayo a răspuns (pentru Dyva91):

Unele fete au dureri insuportabile, altele nu. Depinde de organism. Nu trece cu NoSpa, sunt apa de ploaie, sunt slabe. Lasa ca nu distrug alte organe, nu mai fi asa speriata. Doar nu ia cu pumnul zilnic, 365 zile pe an! Aulinul e periculos, ala chiar nu-l recomand.

| nomoretears1111 a răspuns (pentru Dyva91):

Da, istet sfat! Asadar, pastilele distrug organe, pe cand rachiul e bun, nu? Cati ani ai tu de te tratezi cu rachiu cand te doare ceva? Iar pe copila asta care cere sfat din toata inima ai intrebat-o cati ani are? Mama ta te-a invatat sa dai peste cap alcoolul?

| Dyva91 a răspuns:

Cel mai bine mergi la un control medical.

| doctor1 a răspuns:

Mergi la ginecolog.