| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, 1.50 m si 40 de kilograme. Imi doresc foarte mult sa slabesc deoarece ma deranjeaza aspectul picioarelor mele care sunt inevitabil,grase. Am primit cateva comentarii la adresa mea cu privire la acest lucru si nu am idee cum sa incep. O solutie ar fi sa slabesc(mananc mai sanatos de ceva timp dar nu am niciun rezultat) sau ma mai gandisem sa cresc in inaltime. Aveti niste sfaturi? Multumeesc, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Ma gindisem sa cresc in inaltime". Crescutul in inaltime depinde foarte putin de tine ci de genetica. Nu este dupa cum vrem fiecare.

| Adry05 a răspuns:

Degeaba mananci mai sanatos daca mananci mult.E bine sa ai cam 5 mese pe zi, 3 mese si 2 gustari, sa mananci cate puti din 3 in 3 si neaparat sa faci si sport, preferabil zilnic poti faceacasa exercitii: ziua 1 cardio, ziua 2 brate si abdomen, ziua 3 cardio, ziua 4 picioare si fund ziua 5 cardio si dupa te poti odihni si dupa reincepi cu oridinea asta.

| Iote a răspuns:

Sfatul meu este sa te lasi de prostii! Nu ii incurajez deloc pe cei ce vor sa se ingrase. Dar tu, la 14 ani nu esti deloc grasa. Chiar esti usor sub cat ar trebui sa ai. Si ce picioare ai vrea sa ai? Doua scobitori bagate intr-un pepene? Mergi mult pe jos si picioarele se vor remodela.

| Anonimus1297y a răspuns:

Doamne ai înnebunit? Am 13 ani si am 54 kg si da am primit si eu sute de comentarii...stii ce am facut? Le-am ignorat! Nu te gandi la ce spun ceilalti ti-o spun sincer m-am înfometat un timp bun si am ajuns la spital! Crede-ma nu e normal ramai asa ai o greutate normala!