| VeroniMichy a întrebat:

Hi.
Ieri am inceput practica la un magazin mare care era plin cu aer condiționat, aseară m-am culcat si m-am trezit la 2 noaptea cu o durere de ureche care nu m-a lasat sa ma odihnesc, azi dimineață durerea a dispărut doar ca acum imi simt urechile infundate si aud totul in ecou, ce pot face sa rezolv pana maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessica1235 a răspuns:

Când stai în curent încearcă să poți o bucățică de vata în urechi spre care bate curentul. Dacă nu trece senzația de ureche înfundată mergi la medic.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ORL ai otita nu trece de la sine, poate ai si dop de ceara, ce varsta ai esti fata sau baiat, sanatate multa.

| VeroniMichy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt baiat si am 16 ani, mersi

| RxTx a răspuns:

Iti trece durerea de orice poti sa ungi in viata din corpun tau gen ureche... cu BORAMID chiar si la masele merge
dar el este facut pentru urechi
contine arsenic xirina...

Iar ca sa nu te mai doara capul puneti un fes in cap

| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te bine si curata-ti urechile!
Aerul conditionat nu te afecteaza in urechi, sau in alta parte.

Răspuns utilizator avertizat