| SamsungGalaxyS3 a întrebat:

Mai demutl mi-am scos nervul ( pe viu) de la o masea cariata 65% care era moarta, si m'a plombat, a zis sa vin dupa 3 samptamani la stomatolog pentru ca mi-a ramas un nervisor micut in capatul canalului, si a zis ca mi-a mai ramas putinaputina carie, nu am venit de o luna si am intrebat daca se poate sa se intample ceva si a zis ca nu, dar fratemiu mi-a zis ca s'ar putea sa se umfle ochiul sau altceva mai rau, pai, nici acum nu am venit si a trecut juma' de an straight face (frica asta... oh go on ) ce se poate intampla foarte rau? adica a zis ca nu se poate intampla nimic doctorul, dar mie mi'e frica (P.S. nu mi-a scos varfisorul 'cela de nerv pentru ca era prins de canal si daca mai baga cu acul ala tipan si mai rau ) deci se poate intampla ceva grav ( p.s. nu imi spuneti iar si iar, mergi la stomatolog, stiu si eu... dar frica asta oh go on ) funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se întâmplă nimic grav, și mai fii și tu mai cu inimă în tine!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Da, mai!--- fatele tau are dreptate. Daca tratamentul nu este finalizat, mai devreme sau mai tarziu, poti face o infectie( umflarea obrazului, durere mare).

| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa o faci.Nu degeaba ti-a zis stomatologul sa te duci iar dupa 3 saptamani. Posibil sa faci o infectie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viu? Ma indoiesc. Asta daca nu cumva ai luat inainte antibiotice care au oprit efectul anestezicului. Mergi, da mergi din nou la stomatolog sa finalizeze lucrarea. Acum cit mai este timp. Mai tirziu vei face complicatii si vei regreta.

| SamsungGalaxyS3 explică (pentru anonim_4396):

Adica, exact pe viu happy, mi-a dat cu un sprei atata tot, pe viu, sunt 100% convinsa sigh

| anonim_4396 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Pai daca ti-a dat cu spray, inseamna ca te-a anesteziat. Spray-ul este folosit la copii in locul injectiei. Mai mult te temi decit te-a durut. Fugi la stomatolog ca sa nu regreti mai tirziu. Azi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este foarte posibil să faci o infecţie.
Mergi din nou la stomatolog să finalizeze lucrarea.
Te pup!