| Lolkkk a întrebat:

Mâine este sfântul ion si ma cheamă și pe mine ionuț dar nu vreau sa merg la școală pentru ca colegii mei ma înjură mereu la scoala sau imi zic firai al dracu copiezi la unele materii si ei fac la fel si unii chiar ma enervează sa nu ma duc maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ion de la raion, suni politia sa vina la scoala pentru abuz psihic

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca ai o obsesie! M-am uitat peste intrebarile tale si majoritatea sunt ca ala te bate, alalalt te injura, etc. Nu ti se pare cam ciudat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te duci, să lupți pentru locul tău pe lume.

| Frank51 a răspuns:

Sper că dai la actorie.

| Lioana a răspuns:

Nu te lasa. Mergi înainte. Da-i incolo de colegi. Nu-i baga in seamă.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt de acord cu userul sadrian 46. Chiar așa vrei sa le dai satisfacție? Ei asta așteaptă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la școală. Spune-le ca de ziua ta le faci cadou un creier ca, chiar au nevoie needucații, te-au văzut diferit și de aia te ataca mereu. pentru bullying apelează la politie și directorul scolii.

| Alexandru250201 a răspuns:

Cati 12 ani ai?

| HelpingHands a răspuns:

Mai copile… E ziua ta… dacă nu esti fericit la școala, du-te cu prietenii undeva, sau mergi la shopping, fa ce îți place! Sărbătorește, nu trebuie sa înghiți rahat și de ziua ta!

| HelpingHands a răspuns:

La mulți ani!

| Kamiyashiro a răspuns:

Când zic ca iar copiezi la unele materii, trebuie sa negi ca politicienii. Nu eu mă, nu eu! Bre da nu auzi ca nu eu! Nu eu!
Pana ii provoci asa simplu. Apoi cand încep sa întrebe da cine ma, cine? Tu zici : Nu eu ca bunicu!
Bunicu mi-a dat numele.
Sau le zici: Hai lasă-ma că-s urmărit! Lasă-mă mă că îs urmărit, nu auzi ca is urmărit! După ce ii șicanezi așa ei întreabă da cine te tot urmărește? Si tu zici: FBI mă!
Sau ei te înjură și tu întrebi pe cel care a înjurat: te-ai uitat azi dimineață in oglindă? Și nu s-a spart?!? De la înjurătură.
Deci, ideea care e. Sa ii provoci tu cu ceva invers, și sa o dai rasuflată înapoi. Asta înseamnă ca daca te scanează sa găsești cum sa o faci mai bine ca ei. Spor!