| gladiatoru5000 a întrebat:

Salut, is o persoana mai ghinionista de felul meu ..de vreo 6 ani am sindrom vestibular pe partea drepta si ma impiedica sa fac unele lucruri, mi-e rau etc..am si 2 tentative de suicid din cauza asta...ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Exista speranta: "Tot sindromul vestibular se poate trata prin exercitii speciale de imbunatatire a echilibrului si a controlului miscarilor oculare, efectuate cu ajutorul sfaturilor unui terapeut. In cazul vertijului sever, se poate apela la interventia chirurgicala de indepartare a lichidului excesiv din labirintul urechii."
Sursa: http://www.sfatulmedicului.ro/......ular_13182
Daca nu ai bani pentru medici, apeleaza la sponsorizarile marilor companii comerciale din tara.
Dumnezeu nu ne iubeste mai putin atunci cand suntem in suferinta.

| Donsavas a răspuns:

Pentru boala ta,trebuie sa reduci tensiunea cauzată de sare,cofeina etc.
Ca tratament, se folosesc diureticele dacă ai retenție de apa in corp.
Pentru depresia ta, pe care nu ar trebui să o neglijezi, sunt foarte utile antidepresivele, anxioliticele prescrise de psihiatru.

| gladiatoru5000 explică (pentru Donsavas):

Am avut 60 pastile si le-am luat toate odata la suparare...

| Donsavas a răspuns (pentru gladiatoru5000):

Ce pastile? Cum se numesc?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Scoate-ti din cap chestia cu ghinionul. Nu e nimeni sanatos tun. Ai facut tratament pentru ce ai tu?

| Ivy86 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie să îți găsești o activitate, o slujba, un hobby, ceva ce îți place sa faci si te tine ocupat ( atat cat iti permite sanatatea).
Cred ca asta te-ar ajuta mult (si fizic și psihic).
Poate un animal de companie te-ar putea ajuta, un ghemotoc de blana nu are cum sa nu iti alunga stresul si energia negativa.
Ghinionul nu exista...ia-ti gandul asta...dar gandurile negative, atrag lucruri negative.
O persoana care vede doar uratul din viața lui, va pierde frumosul. Asa ca încearcă să îți păstrezi optimismul si gandurile bune, si investeste timp in pacea ta interioara. Fiecare dintre noi duce o lupta interna pe care restul lumii nu o vede.