| GoodLuck15 a întrebat:

Am cumparat Skinoren gel pentru cosuri si il folosesc de aproape 3 saptamani.Pe prospect scrie ca cica s-ar vedea o imbunatatire clara dupa circa 4 saptamani de utilizare.
Eu il folosesc de 2 ori pe zi si m-a mai scapat de cosuri dar problema este ca scap de un cos sau doua si imi apar altele.Ce as putea face sa nu imi mai apara altele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Http://thursdayplantation.ro/......-acne.html
Foloseste asta, nu o sa te mint ca wow nu o sa iti mai apara vreodata cosuri dar o sa ajute destul de mult il folosesti tot de 2 ori pe zi.
P.S nu am vreo legatura cu firma respectiva doar incerc sa ajunt lumea pentru mine chiar a mers acest tratament.

| SamuraiOkami a răspuns:

Acel medicament doar Îți usucă coșurile, nu le oprește sa apară.
Exista la farmacie niște pastile care te pot ajuta (nu mai știu cum se numesc, dar poți întreba acolo)
Dacă ești adolescent, coșurile sunt ceva normal, și le poți opri de tot cu greu.
Multă bafta!
Fundita?

| Adry05 a răspuns (pentru SamuraiOkami):

Acneout? Oricum, le recomand.
Iei una pe zi, dimineata dupa ce mananci timp de 3 luni. Rau n-are ce sa-ti faca, e un complex de vitamina B si inca niste chestii.

| Rox1997 a răspuns:

Păi ar trebui să te duci la dermatolog...pe lângă unguientul pe care l-ai luat si ți-l va prescrie si medicul iti va prescrie si un tratament. Unguientul te ajuta la exterior, dar microbul il ai interior. Unguientul te ajuta sa se la prevenirea punctelor negre si sa se retragă coșurile dar microbul il ai in interior si el se extinde. Eu il folosesc de 7 luni doar seara si beau si tratament si fata de ce eram acum sunt bine. Trebuie să ți in frâu si erupție de sebum, ea provoacă punctele negre