| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, azi dimineata am fost la analize si m-a intepat in ambele maini in una nu o iesit sangele decat in stanga iar acum am ajuns acasa si ma simt foarte slabit, nu ma pot tine pe picioare, abia pot, simt cateodata ca nu mai circula sangele prin corp pentru cateva secunde. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina64 a răspuns:

Din cauza faptului ca ți s-a luat sange e normal sa te simți slăbită. Ai grija sa consumi multe lichide pentru a te hidrata și sa mănânci. O sa te simți mai bine după

| TheAsp121 a răspuns (pentru Corina64):

Buna multumesc ca ai raspuns dar au trecut cateva zile si.a simt din ce in ce mai slabit cateodata ametesc foarte tare!

| Corina64 a răspuns (pentru TheAsp121):

Poate fi de la glicemie sau ți a scăzut calciul. Poți lua suplimente de calciu o perioada și vezi cum te simți. Și hidratare din plin, consuma cât mai multe lichide

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia de mananca ceva constistent, fiindca ti-a scazut glicemia, de aceea te simti atat de slabit.
Stai cuminte ca sangele circula prin tot corpul, fiind doar o in imagintia ta asta., mai ales ca-i impsoibils a simti cum circula sangele prin vene si capilare.

| Brizbriz a răspuns:

Mananca, carne de porc