| DarKnNNeS a întrebat:

Sunt racit si vreau sa scap cat mai repede ca niste tratamente naturale... ceaiuri ceva..inafara de pastile pentru ca iau ospen! dau funda repede crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pieptdepuiprajit a răspuns:

Bea ceaiuri calde si pune multa lamaie. inainte sa te culci mai baga si niste catei de usturoi.

8 răspunsuri:
| C8PILUcool a răspuns:

Ce simptome ai?

| DarKnNNeS explică (pentru C8PILUcool):

Am urechea stanga infundata....si tusesc

| C8PILUcool a răspuns (pentru DarKnNNeS):

Tuse ceai de ceapa si nuci si pentru "urechea infundata" nu am idee

| StrumfXxX a răspuns:

Dus fierbinte si un ceai dupa (ceaiu de tei fructe de padure si ce mai crezi ca iti face bine la raceala ) daca te doare in gat ia o lingurita de miere cu lamaie si daca transpiri schimbate...

| DarKnNNeS explică (pentru StrumfXxX):

Si pentru urechcea infundata?laughing

| eduardpuiu93 a răspuns:

Ceai de raceala si gripa de la firma Fares. Se gaseste in orice farmacie/plafar.

| Emmy125 a răspuns:

Eu beau ceai de tei cu lamaie cand sunt racita si imi mai trece.Plus ca e si bun love struck