| anonim_4396 a întrebat:

Sunt speriat rauuuu. Nu știu cum o sa ii zic mamei.
Am avut dureri mari și sângerări destul de mult, mult...in timpul ultimelor două scaune.
Ce fac acum? E grav, nu? Doctor? Oh.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Manca brocoli mult si bea apa mult

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu cred că mai merge... totuși incerc.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da merge ca si eu eram ca tine, am bagat brocoli,mere,nuci, grasimi la greu, am avut problema cand am incercat dieta atkins, manca slanina, toba, grasimile sunt foarte sanatoase cresc masa musculara, ajuta la pubertate etc

| RAY a răspuns:

Grasimile creste nivelul testosteronului ceea ce duce la cresterea masei musculare

| Clorox a răspuns:

Cel mai probabil o fisura anala, te doare cand stai pe fund? Ce ai mancat? De cat timp te doare?

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Nu prea ar avea de unde.
Nu, doar atunci când...
Nu știu ce am mâncat, dar a fost mult mai mult sânge și a durut tare. Am mai avut probleme, dar nu așa mari că asta, și treceau. După ce a timp, dar acum a fost altfel.ahh

| DovleacTurbat a răspuns:

Ce legatura au cele 2 stiluri de viata? ierbivor sau ma rog rawvegan aka tipul ala de 55kg laughing si o alimentatie full proteina animala, cresterea masei musculare aka oameni de + 100kg? Comparatia care ai facut-o tu e ca si cum as face eu o comparatie intre cine ar castiga un meci de sah dintre un luptator in cusca McGregor si un fotbalist Messi sau mai stiu eu ce alte nume, intelegi?

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu consum cafea, cofeina, energizante si ce-o mai fi, deci nu pot face o comparatie. Nu imi iau micul dejun pentru ca nu pot manca dimineata, iar asta cu micul dejun e cea mai importanta masa e o teorie foarte proasta crede-ma. Am energie si fara mic dejun, cafele etc. Cine are 80kg tipul cu canalul de yt? laughing Spune-i ca are cantarul defect, adica serios arata ala a om de 80 de kg? Poti alerga 300km pe zi si sa pui pe tine (TEORETIC) si stii de ce? Alergand arzi un numar X de calorii, iar daca din alimentatie vei reusi sa mananci numarul X de calorii +350-500 calorii in plus vei fii in surplus caloric si ghici ce? Vei creste. 2 la mana, NU proteina te ajuta sa pui pe tine ci carbohidratii, proteina e doar pentru intretinerea si repararea tesutului muscular. Vei rade, dar te poti documenta. Exista 2 tipuri de grasimi cele numite sanatoase gen nucile si cele denumite "nesanatoase" gen untul, organismul uman are nevoie de ambele mai ales in momentul cand "tragi de fiare" pentru ca in trasul de fiare iti distrugi tesuturile musculare. Cum ti-a zis si el grasimile ridica nivelul de testosteron (e hormonul de crestere al organismului nostru). Sunt recomandate minimul de 60g grasimi pe zi la barbati pentru nivelul optim de testosteron. Eu personal aseara la ora 22:35 ceva de genul mi-am facut o omleta din 5 oua si 40g sunculita. Vei spune ca ce fac eu e total nesanatos si vai si nu stiu ce. Fac asta de 2 ani jumate, analizele ies perfect. Pentru mine nu e un EXCES este o NEVOIE, dar pentru un om sedentar mai mult ca sigur i-ar putea distruge sanatate. Totusi, imi placi caci esti deschis la minte, marea majoritate ai sustinatorilor acestui stil de viata aleg sa scoata de tot proteina animala din alimentatie. Nicio data un sportiv raw vegan nu se va ridica la nivelul unuia care consuma proteina animala, a da (este singurul aminoacid complex).

| iulian1302 a răspuns:

Ai raspuns la cealalta intrebare pe care ai pus-o!

| anonim_4396 explică (pentru iulian1302):

Îmi apar greu, scuze.

| MihaelaElena67 a răspuns:

Nu te juca cu astfel de lucruri! Rezolva acum ca sa nu iti fie mai rau in viitorul apropiat. Dupa ai sa regreti. Lasa frica, te vei duce la mama ta si ii vei spune curajos ce ai! Rezolva din timp ca sa nu suferi mai tarziu

| Dumitrache_Iustina_1994 a răspuns:

Ai mai pățit?

| anonim_4396 explică (pentru Dumitrache_Iustina_1994):

Da, și a trecut. dar acum e rauuu

| ancanastac a răspuns:

Poate fi o fisura anala sau un hemoroid, vorbeste cu ea si mergi la un doctor pentru tratament!